logoKółko plastyczne kl. IV c -
„Nasza mała Ojczyzna”
-(elementy innowacji –programu ścieżki regionalnej
– dziedzictwo kulturowe w regionie) - nauczyciel Małgorzata Bębenek   
                 

Kółko plastyczne kl. IV c
z edukacją regionalną

 

Twórczość plastyczna jest niezmiernie bogatym źródłem satysfakcji. Jest początkiem poszukiwania własnego stylu. Uczy wytrwałości, odpowiedzialności, współpracy w zespole. Opracowany przeze mnie program koła plastycznego daje uczniowi możliwość swobodnego działania, gdyż aktywność plastyczna jest wynikiem jego ekspresji twórczej. Jest on realizowany wśród uczniów klas  IVc . Daje możliwości rozwijania własnych uzdolnień i doskonalenia technik plastycznych. Ponadto wprowadzono w nim elementy Innowacji pedagogicznej "NASZA MAŁA OJCZYZNA" autorstwa Małgorzaty Bębenek i Małgorzaty Merklinger.

Do wykonania zadań dobrano metody aktywizujące uczniów, jak i różnorodne techniki plastyczne. Zaplanowano wycieczki i wyjścia przybliżające Nasza małą Ojczyznę.

Uczniowie mają możliwość doskonalenia pracy z komputerem poprzez poznawanie nowych możliwości wybranych programów pracy oraz wykonywanie prac na konkursy. Wykorzystują  Internet do zadań i projektów.  

ZAGADKI

Tak pracujemy na zajęciach, często w grupach.

W dniu 27.09.br. na kółku wyruszyliśmy na wycieczkę ulicami Rzeszowa. Na początku szliśmy wąskimi uliczkami wzdłuż bloków w stronę ulicy Podwisłocze. Mijaliśmy sklepy, szkołę, pomnik św. Jana Patrona mostów i przepraw (była to dla nas zagadka naszej Pani ), hotel Prezydencki. Na nowym moście Pani wychowawczyni opowiedziała nam historię Zamku rzeszowskiego i powstanie grodu. Następnie przeszliśmy koło zamku i dotarliśmy do pałacyku letniego Lubomirskich, w którym obecnie mieści się UR, bardzo nam się podobał.

Zachwyciła nas również Aleja Pod Kasztanami od drzew, których tu jest dużo. Mogliśmy na koniec pozbierać kasztany i pobawić się na placu zabaw.

Miło spędziliśmy czas i poznaliśmy kawałek naszego miasta.

red. Agnieszka Mikołajewska, Kasia Drajczyk, Estera Wojciechowska, Joanna Wdowik.

Wycieczka ulicami naszego miasta Rzeszowa

 

 

 

     CIEKAWE ZAJĘCIA W MUZEUM OKRĘGOWYM

Poznajemy historię garncarstwa i lepimy naczynia i inne "cudeńka" z gliny w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Dnia 19 stycznia 2012r. wybraliśmy się do Muzeum Okręgowego na zajęcia i warsztaty garncarskie. Pani przewodniczka muzeum oprowadziła nas po interesującej wystawie i opowiedziała nam o historii powstawania garncarstwa. Na wystawie znajdowały się bardzo ciekawe eksponaty. Następnie udaliśmy się do sali, w której były już przygotowane materiały i narzędzia potrzebne do lepienia z gliny.

No...i się zaczęła nasza twórcza praca. Było tak cicho, że nasza pani Małgorzata Bębenek i pani przewodnik nie mogły się nadziwić jak nas pochłonęło formowanie w glinie. Powstały wspaniale prace, które po wypaleniu w piecu zaprezentujemy na szkolnej wystawie.

             

 

 

 NASZE PRACE   


Zajęcia kl. IV C odbywają się  - wtorek godz. 13.30

maski

NASZE SUKCESY !!!

ROK SZK. 2011/2012

Katarzyna Drajczyk - wyróżnienie w Szkolnym konkursie plastycznym "Jan Paweł II i Jego nauki".


13 osób brało udział w Międzyszkolnym Konkursie plastycznym "Zdrowe serce-zdrowe życie" pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, w ramach miejskiej akcji. Otrzymaliśmy za udział pamiątkowe dyplomy.


  Laureaci szkolnego konkursu

"Radosne Święta Bożego Narodzenia"

III miejsce Katarzyna Drajczyk IVc
Wyróżnienia:  Agnieszka Przygórzewska IV c

Gratulujemy laureatom!


 

 

 

 


wyst

                          

   


Kartki świąteczne wykonaliśmy na szkolna akcję charytatywną dla potrzebujących , w ramach działań SCK.

 


Wystawa prac konkursowych  "Radosne ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA"      

                                                                                 

             ko

  

           
wyss